sobota, 1 grudnia 2012

Nowy sezon BroGuźca.

W ostatni weekend zostaliśmy zaproszeni na premierę nowego sezonu lokalnego browaru Broguziec. Zaprzyjaźniony browarnik a zarazem twórca i pomysłodawca projektu - Adam Czogalla, od pewnego czasu szuka swojego miejsca na zdominowanym przez korporacje rynku piwnym.


Podczas małej imprezy mieliśmy okazję nie tylko spróbować wielu złocistych napoi w różnych stylach, ale także wypieków tego samego autora. Osobiście radziłbym założenie lokalu, bo i jedno, i drugie wystarczyłoby, żeby skusić nas do regularnych odwiedzin.


Przechodząc do najważniejszego, czyli piwa: nigdy nie byłem wielkim piwoszem, zwykle preferując wino (do jedzenia), ewentualnie wódkę (do zabawy ;) ) i whiskey. I tu miłe zaskoczenie, bo trunki wzbudziły we mnie spory entuzjazm. Po pierwsze, zachwyciła mnie ilość rodzajów piwa oferowanego przez Broguźca - niemal 50! Z tego zdecydowanie mogę polecić Ale, ze świetnym Hefe Weizen #34 na czele. Adam ciągle pracuje nad swoimi wyrobami, eksperymentując ze znanymi i mniej rozpowszechnionymi recepturami. Dodatkową atrakcją są urocze etykietki, zaprojektowane przez Patriciję Bliuj-Stodulską.


Podsumowując, nunc est bibendum!
Biorąc pod uwagę młody wiek browaru, możecie spotkać się z trudnościami dystybucyjnymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę fejsbukową BroGuziec. Już teraz warto się browarem zainteresować, a jestem pewny, że w przyszłości Adam jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz